Zaawansowane wyszukiwanie

Viesta One Touch 500 Mod.2016 - pierwsze wrażenia ...

rockabilly

Środa, 14. Wrzesień 2016, 23:19 11

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 30

numer członkowski..: 16736

Członek od: 03.07.2012

Dzisiaj dostałem w pełni automatyczny ekspres do kawy o nazwie
VIESTA ONE
TOUCH 500. Kupiony 2 dni temu na ebay.de jako B-goods na aukcji.

Po zakończeniu aukcji

sprzedający przesłał mi fakturę i instrukcję w postaci pliku PDF.

Został on wysłany przez DHL w oryginalnym opakowaniu. Dołączona została drukowana instrukcja obsługi w języku niemieckim/angielskim/francuskim. Przyjemnie było zauważyć, że niemiecki tekst jest zrozumiały i nie jest "tłumaczeniem Google". Maszyna jest

przetestowana przez

TÜV i GS

, odpowiednie wyjaśnienie znajduje się w instrukcji obsługi. Z
wyjątkiem bardzo drobnego zadrapania na pokrywie, w pełni automatyczny ekspres nie wykazywał żadnych usterek,
wewnętrzny licznik produktów kawowych nadal pokazywał 0 filiżanek kawy.

Uruchomienie było łatwe i proste, wyświetlacz dotykowy jest zrozumiały i przejrzysty. Każdy produkt

może być wstępnie ustawiony w ilości i mieszance.
Przyjemna, wylewka kawy jest
wystarczająco wysoka nawet na duże filiżanki.

Samo warzenie jest wolniejsze niż to, do którego przywykłem, np. z jurajskich w pełni zautomatyzowanych maszyn. Sama kawa pokazuje ładną kremę. Oświetlenie kubka z diodami LED może być

włączone i jest również przyjemne dla oka.

Dostosowałem już stopień mielenia do bardzo drobnego, ale nadal uważam, że mielona kawa jest zbyt gruba.

Być może trzeba będzie

więc później

wyregulować szlifierkę ceramiczną.
Zdejmowana grupa piwowarska bardzo przypomina mi w pełni zautomatyzowane maszyny Saeco, co
niekoniecznie jest wadą.
Cappuccino i latte można zrobić "jednym dotknięciem". Mleko jest zasysane przez wąż, a dzięki podwójnemu kotłu nie ma czasu oczekiwania na wytworzenie niezbędnej pary
.
Mleczna pianka działa bardzo dobrze :-)



--------------------
Viesta OneTouch500, JURA ena , Severin S2+ , Saeco Primea Touch , Cafe Celica (Merol), Delongi esam 5500, Krups XP, AEG 220; SOLAC Espression touch, Bosch...

rockabilly

Środa, 28. Wrzesień 2016, 15:50 03

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 30

numer członkowski..: 16736

Członek od: 03.07.2012

A więc, teraz krótkie sprawozdanie okresowe. Zakupiono około 160 filiżanek kawy, z czego połowa to cappuccino.
Zwłaszcza cappuccino jest po prostu TOP!
Nie sądziłem, że
wcześniej
...
Szlifierka jest już tak dobrze ugruntowana, że okrągłe wytłoki wypadają z formy. Niemniej jednak muszę otworzyć maszynę, aby dokładniej wyregulować stopień szlifowania. Ale do tego
musiałbym otworzyć
maszynę
...
W sumie jestem bardzo zadowolona z decyzji o zakupie i za 160€ to i tak było "snap" :-).



--------------------
Viesta OneTouch500, JURA ena , Severin S2+ , Saeco Primea Touch , Cafe Celica (Merol), Delongi esam 5500, Krups XP, AEG 220; SOLAC Espression touch, Bosch...

Guest

Czwartek, 20. Październik 2016, 00:55 12

Unregistered

... po prawie 450 filiżankach kawy z automatu nadal bardzo zadowolony z automatu. Jak na razie całkowicie bezproblemowo :-)

Kaffeepoint

Niedziela, 13. Listopad 2016, 15:47 03

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 455

numer członkowski..: 28864

Członek od: 07.06.2016

Saeco China Clone. Wolałbym nie. Brak oryginalnych uszczelek pasuje, grupa piwowarska jest najtańszą kopią LG Paul sad.gif



--------------------
KVA:WMF 800 ST: Lelit Bianca PL 162

kaffeechris

Niedziela, 13. Listopad 2016, 22:50 10

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Witaj Paul, tak długo jak ktoś jest z tego zadowolony, to nie ma znaczenia. Z
pewnością jest to China KVA's, które można zamówić w Alibaba, a z czterocyfrowej ilości zamówienia można wybrać kolory
.

Te KVA są lustrzane i przekształcone w ekran dotykowy

.
MfG Chris



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

Kaffeepoint

Poniedziałek, 14. Listopad 2016, 12:06 12

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 455

numer członkowski..: 28864

Członek od: 07.06.2016

Skąpstwo jest fajne. Znam się na tych rzeczach, już je naprawiłem. Jeśli to zrobię, są naprawdę w porządku. Ale...

Po prostu nie sądzę, aby po 2-3 latach zrzucać takie maszyny i kupować nowe.

Pamiętaj: jeśli kupisz dwa razy, zrobisz coś złego, a potem nagle skąpstwo nie jest już napalone, ale drogie.

LG Paul



--------------------
KVA:WMF 800 ST: Lelit Bianca PL 162

kaffeechris

Poniedziałek, 14. Listopad 2016, 22:19 10

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Dzięki Bogu ten kielich przeszedł tutaj.
Ja bym tego
nie zrobił, ani nie
polecam
. Nie

chcę się tym przejmować

.
MfG Chris



--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

rockabilly

Czwartek, 05. Styczeń 2017, 18:43 06

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 30

numer członkowski..: 16736

Członek od: 03.07.2012

Mam już w swoich rękach wiele MWIP-ów od wszystkich producentów i wciąż jestem entuzjastycznie nastawiony do tego urządzenia. Mamy teraz około 1500 okładek, z czego połowa to cappuccino. Cappuccino nie tylko nadal wygląda bardzo dobrze i smacznie, ale jest. Przy cenie zakupu 160€ w tym przypadku wszystko jest zrobione dobrze i jeśli potrzebna jest jakaś naprawa, maszyna jest otwierana i widzimy co jest możliwe z innymi częściami zamiennymi. Coś zawsze pasuje, o ile nie jest to elektronika...
Z moim Merolem ( Cafe Celica) mogłem bez problemu używać fok i kamienia młyńskiego do JURA i SAECO KVAs...

Załączony obrazek



--------------------
Viesta OneTouch500, JURA ena , Severin S2+ , Saeco Primea Touch , Cafe Celica (Merol), Delongi esam 5500, Krups XP, AEG 220; SOLAC Espression touch, Bosch...

rockabilly

Czwartek, 05. Styczeń 2017, 18:56 06

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 30

numer członkowski..: 16736

Członek od: 03.07.2012

... @ nimsajloranaBA
jest z 4,5mb za duży na załącznik, napisz mi PN
smile.gif



--------------------
Viesta OneTouch500, JURA ena , Severin S2+ , Saeco Primea Touch , Cafe Celica (Merol), Delongi esam 5500, Krups XP, AEG 220; SOLAC Espression touch, Bosch...

Hunking

Piątek, 27. Styczeń 2017, 23:27 11

Unregistered

Witaj rockabilly,
czytam twoje wpisy z wielkim zainteresowaniem, teraz myślę o
zakupie.

Czy nadal jesteś zadowolony

z KVA?

Proszę o przesłanie instrukcji obsługi pocztą elektroniczną na adres hunking68@gmail.com lub o wskazanie miejsca, w którym można je pobrać

? Z

góry dziękuję za szybką odpowiedź!

LG,

Hunking

rockabilly

Wtorek, 31. Styczeń 2017, 16:00 04

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 30

numer członkowski..: 16736

Członek od: 03.07.2012

Cześć, tak, nadal jesteśmy bardzo zadowoleni z tej w pełni automatycznej maszyny.
smile.gif
Jest napisane w odczytach w pracy i jest tam używane przez 9 osób...
Instrukcja wychodzi na zewnątrz...



--------------------
Viesta OneTouch500, JURA ena , Severin S2+ , Saeco Primea Touch , Cafe Celica (Merol), Delongi esam 5500, Krups XP, AEG 220; SOLAC Espression touch, Bosch...

PamPam   

Środa, 01. Marzec 2017, 16:13 04

Unregistered

Dzięki za raport i aktualizacje, Rockabilly.
Zamówiłem teraz maszynę z Amazonki (nie jestem fanem Alibaby), ale za dużo więcej pieniędzy. W porównaniu z podobnymi maszynami o tych samych cechach, jest to nadal DEUTLYWNIE tańsze. Mam też
dłuższą gwarancję, więc jestem objęty gwarancją przez następne 4 lata. Ale oczywiście mam nadzieję, że nie będzie mi to potrzebne. Prawdopodobnie dostanę
ten automat pod koniec tygodnia (miejmy nadzieję) lub na początku przyszłego tygodnia i
smile.gif nie mogę się doczekać.
Nadal chciałbym wiedzieć, jakich ziaren używasz i czy
kiedykolwiek używałeś
przegródki na kawę w proszku
?
Dziękuję
z góry! Witam

,

PamPam.

PamPam   

Środa, 01. Marzec 2017, 16:21 04

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 30077

Członek od: 01.03.2017

Dzięki za raport i aktualizacje, Rockabilly.
Zamówiłem teraz maszynę z Amazonki (nie jestem fanem Alibaby), ale za dużo więcej pieniędzy. W porównaniu z podobnymi maszynami o tych samych cechach, jest to nadal DEUTLYWNIE tańsze. Mam też
dłuższą gwarancję, więc jestem objęty gwarancją przez następne 4 lata. Ale oczywiście mam nadzieję, że nie będzie mi to potrzebne. Prawdopodobnie dostanę
ten automat pod koniec tygodnia (miejmy nadzieję) lub na początku przyszłego tygodnia i
smile.gif nie mogę się doczekać.
Nadal chciałbym wiedzieć, jakich ziaren używasz i czy
kiedykolwiek używałeś
przegródki na kawę w proszku
?
Dziękuję
z góry! Witam

,

PamPam.

rockabilly

Poniedziałek, 20. Marzec 2017, 00:02 12

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 30

numer członkowski..: 16736

Członek od: 03.07.2012

Witam,
moje ulubione ziarno kawy to "Szwajcarskie Espresso Schümli
". Zawsze zamawiam je online w sklepie Migros, gdy są w sprzedaży, co na szczęście zdarza się dość często.

Nigdy wcześniej

smile.gif nie korzystałem z

komory proszkowej

.

Obecnie czekam na kolejną w pełni automatyczną maszynę VIESTA 500 do domu... Mam nadzieję, że będę mógł pozytywnie zdać sprawę z tej maszyny.



--------------------
Viesta OneTouch500, JURA ena , Severin S2+ , Saeco Primea Touch , Cafe Celica (Merol), Delongi esam 5500, Krups XP, AEG 220; SOLAC Espression touch, Bosch...

rockabilly

Środa, 29. Marzec 2017, 13:24 01

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 30

numer członkowski..: 16736

Członek od: 03.07.2012

Tak więc, druga maszyna VIESTA onetouch 500 w pełni automatyczna jest teraz w użyciu smile.gifkilka dni Jest to aktualna wersja, ponownie zakupiona jako B-goods.
W obecnej wersji
nie ma już
oświetlenia kubka
. To musiało ustąpić miejsca teraz zdejmowanej dyszy do spieniania mleka. Korzyść z czyszczenia, szkoda dla optyki.

Oprogramowanie/firmware pozostaje niezmienione,

tzn. na wyświetlaczu/ustawieniach można nadal regulować natężenie oświetlenia - ale bez funkcji z powodu braku sprzętu.

Mój nowy automat szybciej przechodzi w tryb czuwania (niezależnie od ustawionego

czasu wyłączenia), gdy nie jest używany. Czasami jest to trochę irytujące, ponieważ trzeba dłużej czekać na kawę. sad.gif

Kawa jest znowu dobra, młynek jest nieco lepiej ustawiony... twardy okrągły wytłoki w

wyrzucie.

Piankę mleczną można teraz regulować za pomocą koła nastawczego. Ale to już jest bardzo dobre ze starszym modelem bez możliwości regulacji...

Załącznik (Liczba pobrań: 3691)

Załącznik OneTouch500_Manual_AIO_v08_DE.pdf



--------------------
Viesta OneTouch500, JURA ena , Severin S2+ , Saeco Primea Touch , Cafe Celica (Merol), Delongi esam 5500, Krups XP, AEG 220; SOLAC Espression touch, Bosch...

 Seite 12