Zaawansowane wyszukiwanie

Schaerer Opal , zawór elektromagnetyczny nie pobiera prądu

Naprawa płytki drukowanej w firmie Schaerer Opal

Kaffee-Friend

Sobota, 11. Lipiec 2020, 13:27 01

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 39617

Członek od: 11.07.2020

Witam, jestem nowy na tym forum i mam problem z moim Schaererem Opalem.
Zawór elektromagnetyczny znajdujący się bezpośrednio z przodu pod zbiornikiem na wytłoczyny pobiera prąd po włączeniu (24 V są podawane i otwierane), ale mimo to podczas fazy podgrzewania napięcie całkowicie zanika i zawór zamyka się ponownie. Następnie rozpoczyna się proces płukania i woda jest pompowana do zamkniętego zaworu.

Schlawi

Sobota, 11. Lipiec 2020, 20:45 08

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1115

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Zawór przedni jest zaworem nadmiarowym. Otwiera się on po operacji warzenia piwa, aby woda resztkowa z grupy piwowarskiej mogła dopłynąć do tacki ociekowej.
Że jest zamknięte podczas płukania powinno być tak.
Co się dzieje, gdy się płucze? Czy zawór zwrotny jest nadal w jednym kawałku? Chodzi mi o blok mosiężny z tyłu.

Kaffee-Friend

Poniedziałek, 20. Lipiec 2020, 09:25 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 39617

Członek od: 11.07.2020

Dziękuję za informację o zaworze zwrotnym, pewnie zostałem źle poinformowany,
pompa pracuje z oporem
podczas
płukania, hałas silnika staje się cichszy, a w wannie ociekowej pod grupą piwowarską znajduje się woda. Ale grupa piwowarska jest wolna i działa doskonale w innej maszynie mojego kolegi
.

Tylny metalowy blok, na którym jeszcze nie ustawiłem wzroku

.

Ale kiedy poluzuję wąż przed przednim zaworem, cała woda podczas płukania podchodzi do mnie pod ciśnieniem! Wtedy woda do płukania musi przejść przez ten zawór, prawda? Dlatego też założyłem też, że powinien być otwarty.

Kaffee-Friend

Poniedziałek, 20. Lipiec 2020, 09:40 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 39617

Członek od: 11.07.2020

Dziękuję za informację o zaworze zwrotnym, pewnie zostałem źle poinformowany,
pompa pracuje z oporem
podczas
płukania, hałas silnika staje się cichszy, a w wannie ociekowej pod grupą piwowarską znajduje się woda. Ale grupa piwowarska jest wolna i działa doskonale w innej maszynie mojego kolegi
.

Tylny metalowy blok, na którym jeszcze nie ustawiłem wzroku

.

Ale kiedy poluzuję wąż przed przednim zaworem, cała woda podczas płukania podchodzi do mnie pod ciśnieniem! Wtedy woda do płukania musi przejść przez ten zawór, prawda? Dlatego też założyłem też, że powinien być otwarty.

Kaffee-Friend

Środa, 22. Lipiec 2020, 10:33 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 4

numer członkowski..: 39617

Członek od: 11.07.2020

QUOTE (Schlawi @ Saturday, 11 July 2020, 19:45 godz.)
Zawór przedni jest zaworem nadmiarowym. Otwiera się on po operacji warzenia piwa, aby woda resztkowa z grupy piwowarskiej mogła dopłynąć do tacki ociekowej.
Powinien być zamknięty podczas płukania.
Co się wtedy stanie, gdy się spłucze? Czy zawór zwrotny jest nadal nienaruszony? Chodzi mi o blok mosiężny z tyłu.


Wymieniłem teraz również tylny zawór zwrotny, ale problem nadal istnieje. W układzie pompy znajduje się przeszkoda i podczas płukania początkowego z dyszy wylotowej nie wydostaje się woda.
Jak również
brak kawy z zakupem. Muszę odciążyć dyszę parową z dopływem gorącej wody, aby zakończyć proces.

Co może być jeszcze powodem . Wszystkie 3 zawory zmienione, płytka drukowana zmieniona, grupa zaparzająca całkowicie wolna z przykręconym tłokiem. Jestem bezradny

ohmy.gif

Schlawi

Środa, 22. Lipiec 2020, 11:09 11

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1115

numer członkowski..: 14628

Członek od: 26.12.2011

Załączony jest plan cieku wodnego. Jedyną rzeczą, która może zablokować się między pompą a zaparzaczem jest zawór zwrotny.

Załączony obrazek