Zaawansowane wyszukiwanie

Tablet czyszczący JURA ENA 5 zaklinował się

nie rozpuszcza się

Gast_Mathias

Środa, 20. Grudzień 2017, 09:09 09

Unregistered

Witam,

W moim urządzeniu JURA ENA 5 tablet czyszczący nie rozpuszcza się podczas procesu czyszczenia. Zatrzymuje
się, a następnie wyświetla komunikat o błędzie -
Napełnij
pojemnik z fasolą - przy pierwszym wypiciu filiżanki
.

Maszyna była już w warsztacie z powodu błędu, wszystko zostało wyczyszczone i nas

marowane, a tablet został usunięty.
Teraz odwróciłem maszynę, żeby wyjąć tabletkę, i wyszła trochę mielonej kawy i prawie nowo wyglądająca
tabletka.
Co może
być tego powodem?

Jak mam teraz wyczyścić

maszynę?
Pozdrawiam i dziękuję z góry!

Tuxtom007

Środa, 20. Grudzień 2017, 22:54 10

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 93

numer członkowski..: 30680

Członek od: 26.06.2017

Zastanawiam się, dlaczego ma w sobie mieloną kawę, skąd się bierze?

Używasz kawy, która jest słodzona, czy coś?




--------------------
Jura Giga5 mit Wireless Milch-Kühler

matzl01

Czwartek, 21. Grudzień 2017, 00:21 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 31619

Członek od: 20.12.2017

Bardzo proste
, jeśli tabletka utknie w niej i spróbujesz zrobić kawę, zostanie zmielona, ale nie przejdzie obok utkniętej w niej tabletki. Maszyna nie może zaparzyć
kawy, bo brakuje ziaren.

Tak jak ja to zrozumiałem, w okolicy jest czujnik czekający na mieloną kawę, ale nie przychodzi, komunikat o błędzie. Ale nadal się miele, kiedy

się go naciska ;-
) O tak, teraz pomyślałem o możliwości wepchnięcia tabletki przez trzonek proszkowy za pomocą sztyletu szachowego lub czegoś podobnego w nagłym wypadku. Ale gdzie w ogóle ma się podziać ta tabletka? Nawet jeśli czyszczenie zadziała raz, tabletka dociera częściowo nierozpuszczona w pojemniku z kawą
w proszku. LGMathias

Czwartek, 21. Grudzień 2017, 07:16 07

Grupa:

Składki:

numer członkowski..:

Członek od: --

Gdzie je w ogóle wkładasz?

Danceman

Czwartek, 21. Grudzień 2017, 07:32 07

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 563

numer członkowski..: 23992

Członek od: 30.03.2014

QUOTE
Ale gdzie w ogóle jest ta tabletka?

To chyba bardziej żart, prawda? Wiesz, często, lub prawie zawsze, podręcznik pomoże ci...

QUOTE
Gdzie je w ogóle wkładasz?

i jakie to są tabletki? i czy
rozpoczynasz sprz
ątanie zgodnie z instrukcją?

i czy sprzątanie jest prawidłowo

zakończone

przez urządzenie

?
czy też po prostu wrzucasz tabletkę do zsypu proszkowego, a potem
idziesz na kawę?
Poza tym, pchanie tabletki czyszczącej z szaszzłykiem wydaje mi się raczej wątpliwe. Jakiego rodzaju gigantyczne tabletki do czyszczenia nie mieszczą się w zsypie proszkowym?
Nie ma
czegoś takiego
!

Chociaż... Tabletki do zmywarki są całkiem duże

...



--------------------
Pessimist: Ganz schön dunkel hier...
Optimist: Ich seh ein Licht am Ende des Tunnels...
Realist: Mist, da kommt ein Zug...
Zugführer: Was machen die 3 Deppen auf den Gleisen?

Tuxtom007

Czwartek, 21. Grudzień 2017, 09:06 09

*

Koneserzy kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 93

numer członkowski..: 30680

Członek od: 26.06.2017

QUOTE (matzl01 @ środa, 20 grudnia 2017, 23:21 h)
Bardzo proste
, jeśli tabletka utknie w niej i spróbujesz zrobić kawę, zostanie zmielona, ale nie przejdzie obok utkniętej w niej tabletki.

Ale jeśli uruchomię ekspres i program czyszczący nie zostanie całkowicie uruchomiony, to na pewno nie wpadnę na pomysł, żeby potem zrobić kawę?

To wszystko jest trochę mylące.



--------------------
Jura Giga5 mit Wireless Milch-Kühler

BlackSheep

Czwartek, 21. Grudzień 2017, 10:10 10

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 847

numer członkowski..: 2529

Członek od: 26.07.2008

Coś tu nie pasuje. Weźcie oryginalne tabletki czyszczące Jura, a nie
będą
się kleić.
Pozdrowienia



--------------------
Ich schaue hier nur noch ganz selten vorbei.
In verschiedenen anderen Foren bin ich mit
dem gleichen Nickname zu finden, falls mal
jemand Hilfe benötigt kann ich vielleicht dort
helfen.

Kaffeepoint

Czwartek, 21. Grudzień 2017, 12:13 12

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 455

numer członkowski..: 28864

Członek od: 07.06.2016

Cześć Czarna Owco, pigułki Jury zdecydowanie się kleją. Ale błąd jest tylko z ENA.
Wystarczy wziąć łyżkę dozującą i popchnąć je w dół z długim końcem. Ale jeśli szyb i tak jest już zatkany, to też nie pomoże. Jura zabrał ENA z programu, żartowniś, który źle się nad tym zastanawia. Dzięki nowszym mikrom, wał może być podciągnięty do góry
.
MfG Paul



--------------------
KVA:WMF 800 ST: Lelit Bianca PL 162

BlackSheep

Piątek, 22. Grudzień 2017, 08:18 08

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 847

numer członkowski..: 2529

Członek od: 26.07.2008

Hmmm...

Jeszcze mi się to nie zdarzyło. Nigdy się nie nauczysz od...



--------------------
Ich schaue hier nur noch ganz selten vorbei.
In verschiedenen anderen Foren bin ich mit
dem gleichen Nickname zu finden, falls mal
jemand Hilfe benötigt kann ich vielleicht dort
helfen.

Guest

Poniedziałek, 03. Styczeń 2022, 18:37 06

Unregistered

Moja ostatnia tabletka czyszcząca jest nadal w górnej części maszyny, nie zauważyłem ostatnio, jak mogę ją wyjąć lub przez?

Gast_Paco

Czwartek, 28. Kwiecień 2022, 16:26 04

Unregistered

oryginalne zakładki jura nie utkną tam, a nie że weźmiesz zakładki odwapniające (wszystko może się zdarzyć), w przeciwnym razie zgnieć je raz.

Gast_Gast

Piątek, 22. Wrzesień 2023, 08:54 08

Unregistered

Mam dokładnie ten sam problem z moim Z8. Do czyszczenia używam tylko oryginalnych produktów JURA - tabletek czyszczących, odkamieniaczy, filtrów itp.

Otrzymuję dokładnie taki sam błąd, jak opisany powyżej.

- Rozpoczynam czyszczenie
- Czyszczenie zakończyło się "pomyślnie", ale w pojemniku jest tylko czysty płyn, bez detergentu, jak to zwykle bywa podczas procesu czyszczenia.
- Czyszczenie również zakończyło się "pomyślnie" i znowu tylko czysty płyn. Kolejne czyszczenie również zakończyło się "pomyślnie" i ponownie tylko czysta woda
- Kiedy próbuję zrobić kawę, pojawia się komunikat o błędzie, że powinienem napełnić pojemnik na ziarna kawy (który jest pełny), a także słyszę, że młynek jest pusty.

Ekspres trafił do firmy JURA 3 razy i za każdym razem elementy były rzekomo wymieniane i naprawiane w geście dobrej woli. Jednak naprawy z dobrej woli oznaczają, że JURA nie uznaje usterki i gwarancja nadal wygasa.

Tym razem pomogłem jak opisano powyżej z szaszłykiem i udało mi się zdobyć tabletkę czyszczącą, która nie może się zablokować, ponieważ jest oryginalna od JURA, za darmo.

Mogę tylko polecić wszystkim, aby trzymali ręce z dala od JURY. Nie chcę wiedzieć, jaki brud wisi w ekspresie, który potem ciągle mam w kawie, ponieważ nie można go wyczyścić. Nie przychodzi mi do głowy nic innego za 2500€ - następnym razem wolę iść do Aldi. Jura - nigdy więcej! Drogie śmieci, nic więcej.

nie wieder JURA

Wtorek, 02. Kwiecień 2024, 15:40 03

Unregistered

Mieliśmy dokładnie ten sam problem. Używaliśmy również tylko oryginalnych produktów do pielęgnacji Jura i wysokiej jakości markowych ziaren. Całe czyszczenie zostało przeprowadzone dokładnie zgodnie ze specyfikacją ekspresu. Ekspres był już kilka razy w firmie Jura. Części zawsze były wymieniane i czyszczone w geście dobrej woli. Jednak problem powraca za każdym razem po kilku tygodniach.
Serwis Jura zawsze był wyjątkowo nieprzyjazny. Zawsze próbują przerzucić odpowiedzialność na nas. Czasami mówi się, że lokalizacja ekspresu jest nieprawidłowa, potem, że ustawienie twardości wody jest nieprawidłowe, potem, że w tacce ociekowej jest za dużo wody, a nawet, że winne jest ustawienie młynka.
Dla nas, to samo dotyczy: NIGDY WIĘCEJ JURA !!!!

I.-M. H.

Poniedziałek, 15. Kwiecień 2024, 08:21 08

Unregistered

To niesamowite, jak często ten błąd występuje w przypadku tabletu czyszczącego. Ja również mam ten problem wielokrotnie z moim Z6. Po wydaniu mnóstwa pieniędzy na naprawy i próbach przekonania mnie przez Jurę, że to nie zdarza się w przypadku oryginalnych tabletów Jura, mogę tylko powiedzieć - BŁĄD.
Od około 8 miesięcy stosuję również sztuczkę z wypychaniem tabletki - używam do tego drewnianego patyczka
. Nierozpuszczona tabletka zawsze wychodzi.
W przypadku całkowitej awarii na pewno nie będzie to już Jura.mellow.gif

Margitta

Sobota, 13. Lipiec 2024, 11:21 11

Unregistered

Wygląda na to, że tabletka nie rozpuszcza się we wszystkich. Robię płukanie knebla 3 lub 4 razy i ups, w pewnym momencie prawie cała tabletka wraca. Wygląda na to, że jest to błędna instrukcja z jej strony. Producenci są zwycięzcami. cool.gif