Zaawansowane wyszukiwanie

Krups EA9078 - Kalibracja

Nie można skalibrować maszyny.

Toka

Piątek, 05. Sierpień 2022, 12:46 12

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 57287

Członek od: 05.08.2022

Witam
,mam następujący problem. Od jakiegoś czasu bawię się ekspresem Krups EA9078. Zmieniłem już kilka rzeczy, ale po wymianie wszystkich uszczelek musiałem teraz całkowicie wymienić zaparzacz. Po zmianie uszczelnienia zaparzacza zauważyłem, że nie mogę już przeprowadzić kalibracji (wcześniej zawsze było źle - w menu po pomiarze wyświetlały się błędne wartości).

Wchodzę w menu serwisowe, wchodzę w 'Aktywacja i kalibracja' ale pomiar zawsze daje grubość zero.

Nawet jak wybiorę validate sensor, to tłok idzie w dół i pokazuje zero, a jak dojdzie do narzędzia ciastka 13,5 mm. Na górze zaparzacza znajduje się "klatka", w której jest czujnik pokazujący jak daleko w dół jest tłok.

Zamówiłem już nowy czujnik i wymieniłem go, ale nadal nie mogę go skalibrować...


Czy ktoś ma pomysł co to jeszcze może być? Czy zapomniałem o czymś podczas instalacji?
Wymieniłem już płytkę drukowaną...

Nie wiem nic więcej....












Guest

Wtorek, 06. Czerwiec 2023, 21:35 09

Unregistered

Cześć, musisz wypróbować inne grubości od 15 mm i mniejsze.
Ostatnio zauważyłem, że w moim EA85 czujnik grubości jest NIEAKTYWNY, a ciastko kawowe ma grubość 15-16 mm (przy najsłabszym zestawie kawy, jedno ziarno), więc najpierw użyłem opcji Validate Sensor, wkładając narzędzie 12 mm, w wyniku czego otrzymałem najwyższy punkt 7,10 mm i najniższy 10, 35 mm, więc dodałem 3 mm razem z narzędziem 15 mm, uzyskując wynik 7,10 mm 7,65. Po tej procedurze czujnik był już aktywny i nie musiałem używać opcji Activate and Calibrate.