Zaawansowane wyszukiwanie

W pełni automatyczna maszyna, która produkuje naprawdę gorące mleko

alexpreyer

Środa, 03. Styczeń 2018, 17:04 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 31709

Członek od: 03.01.2018

Od wielu lat jesteśmy właścicielami w pełni automatycznych ekspresów do kawy. Ponieważ lubimy pić kawę z mlekiem, nasze automaty zawsze miały przy sobie spieniacz do mleka. Obecnie mamy Melitta Caffeo CI, naprawdę świetną maszynę. Ale niestety ten, podobnie jak jego poprzednicy, ma problem z tym, że mleko nie jest naprawdę gorące w stosunku do temperatury lodówki.
Ostatnio odwiedziłem mojego przyjaciela, który ma maszynę Phillipsa. Nawet w fazie środkowej mleko robi się tak gorące, jak
tylko można sobie tego życzyć.

Niestety wyposażenie tych maszyn nie jest tak luksusowe jak byśmy je mieli (programy lub samoczynnie programowane

ustawienia, itp.).

Teraz chciałem zapytać, czy ktoś może powiedzieć mi o producencie, który oferuje również droższe maszyny (>500,- Euro) i jest w stanie sprawić, by mleko było naprawdę gorące.


Naprawdę chciałbym
otrzymać
propozycję
.
Już dziękuję

Kaffeepoint

Środa, 03. Styczeń 2018, 21:49 09

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 455

numer członkowski..: 28864

Członek od: 07.06.2016

Co jest dla ciebie gorące? Wszystkie maszyny wykorzystują parę (112-120 °C) i dyszę venturiego do spieniania mleka. Wewnętrzna średnica węża mlecznego jest bardzo ważna. Więcej zimnego mleka --> mniejsza temperatura. Mleko zwęża się powyżej 63°C, a następnie otrzymuje się piankową końcówkę
: Spróbuj zmniejszyć średnicę węża. Od WMF/Schaerer dostępne są różnokolorowe dysze z różnymi
otworamiMfG
Paul



--------------------
KVA:WMF 800 ST: Lelit Bianca PL 162

alexpreyer

Czwartek, 04. Styczeń 2018, 09:21 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 31709

Członek od: 03.01.2018

Przez gorący rozumiem, że świeżo zrobiony napój kawowy jest naprawdę miły i gorący. W naszych poprzednich automatach gorące mleko obniża temperaturę kawy. U mojego przyjaciela mogę zostawić kawę na kilka minut i muszę uważać, żeby się nie przypalić. To po
prostu irytujące, jeśli chcesz pić latte w wygodny sposób, ale jest letni, gdy
stoi przez
3-4 minuty
.

Spróbuję tego ze średnicą węża. Dzięki za wskazówkę.