Zaawansowane wyszukiwanie

Komunikat o błędzie

Pokazy maszyn: Niech maszyna ostygnie

kwin

Piątek, 08. Grudzień 2017, 21:06 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 31553

Członek od: 08.12.2017

Witam wszystkich,
nasz ekspres po włączeniu pokazuje przy próbie wyboru kawy: Pozostawić maszynę do ostygnięcia....
Gorąca woda działa, sproszkowana kawa podobno też.
Czy ktoś może pomóc w rozwiązaniu problemów z młynkiem?

LG kwin


unsure.gif




kaffeechris

Piątek, 08. Grudzień 2017, 21:26 09

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2077

numer członkowski..: 24425

Członek od: 29.05.2014

Witam, to będzie prawdopodobnie większy problem.
Szlifierka = uszkodzenie płytki drukowanej do 80% I
to na pewno pociąga za sobą inne problemy z
nim.


MfG Chris





--------------------
Alles ist Wiederverwertbar, sogar diese Buchstaben.
Keine Anfragen oder Hilfe, über E-Mail.

kwin

Piątek, 08. Grudzień 2017, 21:59 09

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 31553

Członek od: 08.12.2017

Zobaczymy, jak to naprawić.

(bez kawy ohmy.gif )

Dzięki za szybką odpowiedź

LG kwin

HWS

Piątek, 08. Grudzień 2017, 22:17 10

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 1017

numer członkowski..: 24376

Członek od: 23.05.2014

Jakie jest oznaczenie typu urządzenia?

HWS

Gast_Fabian

Piątek, 22. Grudzień 2017, 13:42 01

Unregistered

Witam,

Od kilku dni mam dokładnie ten sam problem. Czy znalazłeś już rozwiązanie?

Mam do czynienia z urządzeniem Siemens Eq.6 Seria 300 Typ: TE 603501.


Z wyrazami szacunku

Fabian

Gast_Eva

Niedziela, 07. Luty 2021, 15:15 03

Unregistered

Czy ktoś znalazł problem z komunikatem błędu: Please let device cool down.

LG

Gast_Josef

Piątek, 07. Maj 2021, 15:21 03

Unregistered

Witam mam ten sam problem z Bosch Veroaroma 300.error: device cool down!
wymontowałem szlifierkę,zamontowałem nowe szczotki węglowe,silnik testowany zewnętrznie pracował normalnie wymieniłem również czujnik Temp.i szlifierka nie pracuje.
teraz

myślę że to musi być elektronika,czy ktoś na forum ma jeszcze pomysł czego mam szukać????

Sneikob

Poniedziałek, 01. Sierpień 2022, 18:04 06

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 2

numer członkowski..: 57035

Członek od: 30.07.2022

aaargh ... ja też. Liczę, że nikt nie znalazł rozwiązania tego problemu? Ja też myślę, że to ma związek z elektroniką - próbowałem go otworzyć i w żaden sposób nie jest przegrzany

Gast_Michi

Piątek, 03. Luty 2023, 20:54 08

Unregistered

Witam wszystkich,
mamy ten sam problem z naszym Siemensem EQ9.
Dwa miesiące temu ten komunikat o błędzie pojawił się po raz pierwszy, w środku odkamieniania!
Następnie po dobrym tygodniu - błąd obudzony!
Teraz, prawie dwa miesiące później, ten komunikat o błędzie ponownie.
Podejrzewam również elektronikę, ale wydaje się, że jest to problem z tą serią.
Czy ktoś miał już naprawę swojego?
Jeśli tak, to ile to kosztuje w przybliżeniu.

S.K.

Środa, 28. Czerwiec 2023, 16:34 04

Unregistered

Witam, mam ten sam problem z moim Siemensem q9. Gwarancja wygasła 6 tygodni temu. Przez ostatnie pół roku był kilka razy w naprawie. Zbiornik przeciekał, nie było mlecznej pianki i nie znaleziono usterki, ekspres wrócił i znowu ta sama usterka. Natychmiast z powrotem do warsztatu, ponownie nie znaleziono usterki. 2 dni później przyszedł e-mail z informacją, że przód został wymieniony, ale nikt w warsztacie nie wiedział dlaczego. Ekspres wrócił i pianka z mleka działała, teraz znowu ten sam problem i przy robieniu kawy z jednym młynkiem, po włączeniu ekspresu od razu pojawia się komunikat "Please cool down". Niestety Siemens i warsztat nie są mi przychylni. Naprawa będzie kosztować 270,00 euro.
LG Silvia

Gast_Torben

Sobota, 09. Wrzesień 2023, 11:48 11

Unregistered

Sam naprawiłem swój. EQ.6 plus s500
Jednostka zaparzająca była zablokowana, więc silnik nie mógł jej obrócić.
Powodem, dla którego ją znalazłem, było to, że chciałem ją wyjąć i schłodzić w zimnej wodzie. Wtedy odkryłem, że nie mogę nawet zwolnić zatrzasku. Lekkie pukanie w jednostkę zaparzającą poluzowało to, co utknęło i teraz znów cieszę się kawą. Wiem, że to rozwiązanie na bardzo niskim poziomie :-)
PS W lewym górnym rogu przykleiłem złożony papier, aby czujnik myślał, że pokrywa jest założona.

Techniker24

Piątek, 01. Marzec 2024, 18:06 06

Unregistered

QUOTE (S.K. @ środa, 28 czerwca 2023, 16:34)
Witam, mam ten sam problem z moim Siemensem q9. Gwarancja wygasła 6 tygodni temu. Przez ostatnie pół roku był kilka razy w naprawie. Zbiornik przeciekał, nie było mlecznej pianki i nie znaleziono usterki, ekspres wrócił i znowu ta sama usterka. Natychmiast z powrotem do warsztatu, ponownie nie znaleziono usterki. 2 dni później otrzymałem e-mail, że front został wymieniony, ale nikt w warsztacie nie wiedział dlaczego. Ekspres wrócił i pianka z mleka działała, teraz znowu ten sam problem i przy robieniu kawy z jednego młynka, po włączeniu ekspresu od razu pojawia się komunikat "Proszę schłodzić ekspres". Niestety Siemens i serwis nie chcą mi pomóc. Naprawa będzie kosztować 270,00 euro.
LG Silvia

Nasza maszyna to EQ9 - prawdopodobnie ten sam błąd oprogramowania. Jeśli ten błąd wystąpił raz i pralka faktycznie jest "zimna", to warto zastosować następującą procedurę: Wyłączyć pralkę, wyjąć zbiornik na wodę, "zdjąć drzwiczki.

Następnie włączyć pralkę. Teraz należy zamknąć drzwiczki, włożyć zbiornik na wodę i gotowe.

Problem będzie polegał na tym, że nie da się wyjść z pierwszego błędu (pozwalając mu ostygnąć), ponieważ maszyna jest całkowicie zablokowana. A jak już ten błąd wystąpi, to po włączeniu ciągle powraca
Nam to pomogło.

Guest

Wtorek, 02. Kwiecień 2024, 21:09 09

Unregistered

To naprawdę pomogło, dzięki za wskazówkę ????????????

Jaco

Środa, 10. Lipiec 2024, 23:14 11

Unregistered

Cześć wszystkim. Moje rozwiązanie tego problemu znajdowało się na płycie głównej. Podążaj za przewodami wychodzącymi z silnika szlifierki do miejsca, w którym łączy się on z płytą i spójrz na połączenie. Moje było w zasadzie skorodowane w miejscu pokrytym zielonym lakierem, po prostu je przylutowałem i problem został rozwiązany.
Powodzenia wszystkim.