Zaawansowane wyszukiwanie

Tylko gorące mleko zamiast piany mlecznej (Jura Ena 9)

Tylko gorące mleko zamiast piany mlecznej

Gast_Markus

Poniedziałek, 23. Kwiecień 2018, 20:03 08

Unregistered

Witam!
o SuFu nie mogę znaleźć dokładnie mojego problemu (zwłaszcza nie w połączeniu
z naszą maszyną).

Nasza Ena 9 po prostu

nie potrafi zrobić mlecznej piany. Na

początku działało sporadycznie, ale teraz

nie działa w 100%. Problem polega na tym, że gdy

wybieramy "Latte Macchiato", na początku na krótko wlatuje tylko para wodna, aż mleko zostanie wyssane z pojemnika, a następnie spływa do kubka w stanie płynnym (nie spienionym)

.

Ponieważ czas trwania lewatywy mlecznej jest z góry określony, wynikiem jest zawsze bardzo mocno rozcieńczona kawa mleczna.

Brak

śladu

piany.

Wszystkie dysze i przejścia dostępne dla użytkownika zostały kilkakrotnie bezskutecznie oczyszczone.

Wąż

ssący mleko jest/był (ponieważ pijemy ten napój tylko od czasu do czasu, za każdym razem bezpośrednio po przygotowaniu z bardzo ciepłą wodą z kranu i trochę wypłukanej wody pod ciśnieniem (woda przepływa i znów

przepływa). Próbowaliśmy

już tego z różnymi markami mleka i różnymi jego temperaturami

.
Z wyrazami szacunku, Markus

Kaffeepoint

Czwartek, 26. Kwiecień 2018, 01:04 01

*

Profesjonalista

Grupa: Mitglieder

Składki: 455

numer członkowski..: 28864

Członek od: 07.06.2016

Sprawdzić, czy dysza powietrzna jest w porządku. Siedzi na górze Cappu. Mała czarna rzecz. może być wyciągnięta na górę. Na dole znajduje się mała gumowa część, która musi być czysta. Kiedy go ściskasz, powinna być mała dziurka. Proszę nie przekłuwać go pod żadnym pozorem, w przeciwnym razie jest wadliwy.

Jeśli nie, umieścić duże części cappumore w wodzie z detergentem (Besser Milk System Cleaner) na noc.



--------------------
KVA:WMF 800 ST: Lelit Bianca PL 162

Gast_Markus

Czwartek, 26. Kwiecień 2018, 22:18 10

Unregistered

Dzięki za milion, Kaffeepoint!

Latte macchiato działa tak samo jak pierwszego dnia.
Szczególnie cenna była twoja końcówka z otworem w "
małej gumowej części".

Jeśli nie wiesz, że jest w nim prawie mikroskopijny otwór, po prostu myślisz, że jest to gumowy korek

bez żadnej specjalnej funkcji.

Kiedy otwierany był otwór w "gumowym korku", kiedy go ściskałeś, czułeś w pewnym sensie w punkcie nacisku, że otwór

jest

prawdopodobnie

zaklejony.

Jak już powiedziano: dziękuję za

wskazówkę dotyczącą oszczędzania!
najlepsze pozdrowienia
, MarkusPS: przy
okazji, świetnie, że możesz o coś zapytać jako gość
bez konieczności zakładania

konta

Gast_Dagmar

Niedziela, 10. Marzec 2019, 08:47 08

Unregistered

QUOTE (Coffee Point @ Thursday, 26 April 2018, 01:04 hrs)
Zobacz, czy strumień powietrza jest w porządku. Siedzi na górze cappuccino. Mała czarna rzecz. Wyciąga się na górę. Na dole jest mała gumowa rzecz, którą trzeba wyczyścić. Kiedy go ściskasz, powinna być mała dziurka. Proszę nie przekłuwać go pod żadnym pozorem, w przeciwnym razie jest wadliwy.

Jeśli nie, umieścić duże części cappumore w wodzie z detergentem (Besser Milk System Cleaner) na noc.

Dziękuję, był pan bardzo pomocny. Zjedz jeszcze raz najlepszą pianę ‼️

Gast_Charlotte

Wtorek, 06. Sierpień 2019, 15:52 03

Unregistered

A także dla mnie było to rozwiązanie zagadki mojej Jury z dyszą z delikatnej pianki. Dzięki, dzięki, dzięki!:wub:

Ralf aus Bonn

Wtorek, 30. Marzec 2021, 08:07 08

Unregistered

Supi, ta mała część jest tak ważna, a nie jest wyjaśniona w instrukcji. Zrobiłeś mi dzień!

Frank aus Mainz

Środa, 01. Wrzesień 2021, 20:02 08

Unregistered

Zupełnie przypadkowo znaleźliśmy inne rozwiązanie: noc bez prądu (odłączenie ekspresu od sieci) - po tej nocy mleczna pianka pojawiła się tak samo jak pierwszego dnia!
Wcześniej czyściliśmy ekspres kilkadziesiąt razy i bezskutecznie wdmuchiwaliśmy powietrze do wężyka spieniającego
mleko.
Nie wiedzieliśmy jednak wcześniej, że może to być spowodowane elektroniką. Może to pomoże!
wink.gif

Magnus Kranenberg

Piątek, 05. Lipiec 2024, 09:33 09

Unregistered



Witam, ten temat jest starszy, ale mam specjalną radę na ten problem: skróć gumową wargę dyszy ssącej o 1-2 mm, a wtedy będziesz miał wspaniałą, drobnoporowatą i stabilną piankę mleczną!