Zaawansowane wyszukiwanie

Neff C77V60N01 Za dużo wody w tacce ociekowej

thrashbarg

Sobota, 15. Czerwiec 2024, 14:14 02

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 75448

Członek od: 15.06.2024

Mamy Neff C77V60N01 w naszej wyposażonej kuchni, która niestety jest bardzo mimozowata i ciągle sprawia problemy. Urządzenie było już w kuchni, kiedy się wprowadziliśmy, więc nie mam oryginalnych faktur itp.

Od poprzedniego właściciela otrzymałem tylko drukowaną instrukcję obsługi. Moje pierwsze pytanie w tym kontekście: jak mogę znaleźć dokładny typ? Próbowałem wyszukać tabliczkę znamionową na stronie Neff i zgodnie z nią tabliczkę znamionową można znaleźć po zdjęciu tacki ociekowej lub złożeniu przedniej części na bok.



W mojej maszynie nie mogłem znaleźć sposobu na złożenie przedniej części na bok, a po zdjęciu tacki ociekowej nie widać tabliczki znamionowej. Maszyna ma obecnie 2 problemy: 1. W wytłokach nie można już rozpoznać krążków. W pojemniku na miąższ jest tylko osad. Znajomy powiedział mi, że pomogła mu wymiana grupy zaparzającej. To łatwe do zrobienia.

Czy istnieją również "warianty" grup zaparzających, które działają lepiej lub gorzej, lub czy jest coś jeszcze, na co należy zwrócić uwagę przy zakupie grupy zaparzającej? 2. Zdecydowanie za dużo wody spływa do tacki ociekowej. Jakiś czas temu mierzyłem około 60-70 ml na napar. W międzyczasie sytuacja jeszcze się pogorszyła. Teraz zmierzyłem około 100 ml na ekstrakcję. Jednak ilość kawy wydaje się być w porządku. Co może być przyczyną tego błędu i jak można go naprawić?