Zaawansowane wyszukiwanie

CG6400 Woda w tacce ociekowej

Płukanie tylko przez lewy wylot?

Kaffeekistle   

Środa, 28. Sierpień 2013, 11:01 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 17

numer członkowski..: 4862

Członek od: 19.07.2009

Po włączeniu, proces grzania jest uruchomiony i tutaj przychodzi teraz tylko "płytka fontanna" i tylko z lewego otworu. Ale brakująca ilość wody do płukania znajduje się teraz bezpośrednio w kroplówce. Woda prawdopodobnie szuka innej drogi. Dzieje się tak tylko w przypadku płukania, ponieważ pokrywa kawy działa normalnie, a woda wypływa z obu otworów dość równomiernie. Jeśli maszyna była teraz serwisowana, to ostatnio zaistniały błąd został wyraźnie wskazany (jest on nawet odnotowany na fakturze). Zapłaciłem około 50 EUR za konserwację wraz z zestawem pierścieni uszczelniających i otrzymałem wskazówkę, że w przypadku ponownego wystąpienia błędu konieczna będzie nowa grupa piwowarska.

To tyle z powodu powrotu do domu, włączenia maszyny i... Zanim utopię "specjalistę od konserwacji" w tacce ociekowej, która jest teraz znowu pełna - czy to naprawdę może być z powodu grupy piwowarskiej? Ta część nie kosztuje ziemi i gdyby problem został rozwiązany, zamówiłbym ją od razu. Zapytaj mnie tylko, dlaczego specjalista nie zrobił tego od razu. Albo nie ma pojęcia i "po prostu dotknij tej części", albo ma coś nie tak z oczami, bo kiedy włączył maszynę, musiało się to stać dokładnie tak samo.

Czy ktoś może dać mi napiwek?

jokel

Środa, 28. Sierpień 2013, 12:23 12

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 2594

numer członkowski..: 1411

Członek od: 26.09.2007

Aby postawić dokładną diagnozę, ważne jest, aby znać drogę wody w kroplówce. Możliwe, że zablokowany jest tylko czarny wąż nadciśnieniowy na termobloku.

Pozdrawiam Stefana



--------------------
Esam 6600 PrimaDonna
Ich helfe gerne und freue mich über jede Rückmeldung, was leider nicht immer vorkommt. Fragen werden NUR im Forum beantwortet.

Mal bist du Hund, mal bist du Baum.

Kaffeekistle

Środa, 28. Sierpień 2013, 14:42 02

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 17

numer członkowski..: 4862

Członek od: 19.07.2009

Witaj Stefan
, jak mogę się dowiedzieć, czy jest jakiś kontakt przy drzwiach, który może być przechytrzony?
Kiedy
drzwi są otwarte, to
nie robi się z nich cukru... Serdeczne pozdrowienia
i podziękowania za pierwszy promyk nadziei
!

jokel

Środa, 28. Sierpień 2013, 14:45 02

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 2594

numer członkowski..: 1411

Członek od: 26.09.2007

Sprawdź, czy podczas procesu parzenia kawy na dole po lewej stronie zbiornika na wodę skończyła się woda.

Pozdrawiam Stefana



--------------------
Esam 6600 PrimaDonna
Ich helfe gerne und freue mich über jede Rückmeldung, was leider nicht immer vorkommt. Fragen werden NUR im Forum beantwortet.

Mal bist du Hund, mal bist du Baum.

Kaffeekistle

Środa, 28. Sierpień 2013, 15:00 03

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 17

numer członkowski..: 4862

Członek od: 19.07.2009

Witaj Stefan,
znalazłem kontakt i mogę teraz obejrzeć tę historię.
Na
dole po lewej stronie zbiornika jest coś w rodzaju rynny, stąd pochodzi woda
...
Gebhard

jokel

Środa, 28. Sierpień 2013, 15:11 03

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 2594

numer członkowski..: 1411

Członek od: 26.09.2007

Więc to pewnie od węży nadciśnieniowych. Zdejmij tylną ścianę, zobaczysz dwie grube rury przezroczyste prowadzące do jednej grubej rury przezroczystej. Sprawdź, czy w jednym z nich nie płynie woda, bo nic nie powinno z niej wyjść.

Pozdrawiam Stefana



--------------------
Esam 6600 PrimaDonna
Ich helfe gerne und freue mich über jede Rückmeldung, was leider nicht immer vorkommt. Fragen werden NUR im Forum beantwortet.

Mal bist du Hund, mal bist du Baum.

Kaffeekistle

Środa, 28. Sierpień 2013, 16:47 04

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 17

numer członkowski..: 4862

Członek od: 19.07.2009

Nie, Stefan, z tego co wiemy
, ani kropla przez to nie biegnie. Poczekaj, włączam i wyłączam ponownie - z latarką nie możesz skupić się na 2 lampach
jednocześnie.
Nie, nic przez to nie przechodzi. Zauważalne jest, że obie wylewki kawy są "obsługiwane" przy wyciąganiu kawy i krótkie płukanie przy wyłączeniu. Podczas pierwszego i jeszcze dłuższego płukania po włączeniu, tylko lewy wylot widziany z przodu...??? A podczas tego płukania woda spływa z wnętrza maszyny do tacki ocie
kowej.
Gebhard

jokel

Środa, 28. Sierpień 2013, 17:21 05

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 2594

numer członkowski..: 1411

Członek od: 26.09.2007

Następnie zdjąć części boczne i osłonę, widzianą z przodu, stanowi czarny wąż po lewej stronie termobloku. Sprawdź, czy jest ciągły.

Pozdrawiam Stefana



--------------------
Esam 6600 PrimaDonna
Ich helfe gerne und freue mich über jede Rückmeldung, was leider nicht immer vorkommt. Fragen werden NUR im Forum beantwortet.

Mal bist du Hund, mal bist du Baum.

Kaffeekistle

Środa, 28. Sierpień 2013, 17:39 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 17

numer członkowski..: 4862

Członek od: 19.07.2009

Whoa, kable i węże luzem... Pokrywy są zdjęte i znalazłem czarny wąż na boku termobloków - ale teraz? Jest ciasno jak Harry, czy termoblok musi zejść i czy wystarczy odkręcić śruby na górze? Wąż znika po ok. 10 cm w kierunku przodu za plastikową częścią...

Gebhard

jokel

Środa, 28. Sierpień 2013, 18:10 06

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 2594

numer członkowski..: 1411

Członek od: 26.09.2007

Możesz zdjąć wąż w ten sposób. Można go ściągnąć za pomocą szczypiec z igłami lub oderwać za pomocą śrubokręta. Potem podciągnij go, wytrzyj i wrzuć do niego. Termoblok powinien był się za to ochłodzić.

Pozdrawiam Stefana



--------------------
Esam 6600 PrimaDonna
Ich helfe gerne und freue mich über jede Rückmeldung, was leider nicht immer vorkommt. Fragen werden NUR im Forum beantwortet.

Mal bist du Hund, mal bist du Baum.

Kaffeekistle

Środa, 28. Sierpień 2013, 18:33 06

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 17

numer członkowski..: 4862

Członek od: 19.07.2009

Jesteś bohaterem!

Tak, odpadł stosunkowo łatwo, z powodu małej ilości miejsca, a opakowanie było zwodnicze. Ale z dmuchaniem nie przychodzę niestety daleko, dostaję tylko czerwoną żarówkę i chcę tylko czarną kawę.smile.gif Chyba wąż jest szczelny i ze względu na kąt nie mogę dostać się do środka z tak małą szczotką... Mam mały kompas w garażu, ale nie mam odwagi... Masz jeszcze jedną wskazówkę?

Gebhard

jokel

Środa, 28. Sierpień 2013, 18:40 06

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 2594

numer członkowski..: 1411

Członek od: 26.09.2007

Kompresor jest dobry, ja to zrobię. Jeśli nadal nie chce się oczyścić, spróbuj przeciągnąć przez nią drut.

Pozdrawiam Stefana



--------------------
Esam 6600 PrimaDonna
Ich helfe gerne und freue mich über jede Rückmeldung, was leider nicht immer vorkommt. Fragen werden NUR im Forum beantwortet.

Mal bist du Hund, mal bist du Baum.

Kaffeekistle

Środa, 28. Sierpień 2013, 19:15 07

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 17

numer członkowski..: 4862

Członek od: 19.07.2009

Witaj Stefan,
po tym jak i tak dużo rozmontowałem silnik, zdjąłem przedni panel i wyjąłem uchwyt z pokrętła parowego. Potem mogłem ściągnąć wąż i z szaszłykiem i dużą ilością wody mogłem zrobić cuda! Wąż jest znowu wolny i na miejscu. Teraz muszę tylko poskładać wszystko z powrotem do kupy, ale chcę posprzątać te części, do których inaczej nie mogę dotrzeć. Więc mam nadzieję, że wcisnę kiedyś przycisk startowy tej nocy pełnej oczekiwań.... i zgłosić jutro na forum, czy zatkany wąż był przyczyną problemu. Po tym jak część była naprawdę "ciasna", szanse są całkiem
spore... Jeszcze
raz dziękuję za kompetentne
wsparcie! Gebhard

Kaffeekistle

Czwartek, 29. Sierpień 2013, 11:06 11

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 17

numer członkowski..: 4862

Członek od: 19.07.2009

biggrin.gif Yep, to był ten zły. Po pierwszym biegu testowym, po długim czasie majsterkowania i ponownego montażu, pierwszy raz stałem się blady. Z prawej wylewki tylko kilka kropli, a reszta do kroplówki? Ale przy ręcznym płukaniu więcej wody wyszło z prawej wylewki i przy następnym restarcie - tak jak powinno być...!

Wielkie dzięki za radę eksperta!

Gebhard

(i ku uciesze wszystkich, wskaźnik odkamieniania zapala się teraz ponownie...)

jokel

Czwartek, 29. Sierpień 2013, 11:34 11

*

Ekspert

Grupa: Mitglieder

Składki: 2594

numer członkowski..: 1411

Członek od: 26.09.2007

wink.gif Ale nie mówisz specjaliście od konserwacji. laugh.gif

Witaj Stefan



--------------------
Esam 6600 PrimaDonna
Ich helfe gerne und freue mich über jede Rückmeldung, was leider nicht immer vorkommt. Fragen werden NUR im Forum beantwortet.

Mal bist du Hund, mal bist du Baum.