Zaawansowane wyszukiwanie

aeg cafamosa cf 350

Komunikat o błędzie na wyświetlaczu

hesse-badenser

Czwartek, 09. Wrzesień 2010, 17:47 05

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 9606

Członek od: 09.09.2010

HiHave
a Cafamosa cf 350,w Dispay pojawia się jednostka p
iwowarska czysta abort.

Jednostka piwowarska jest oczyszczona i nowa rewizja

.

Kto może mi pomóc.

Joranz

Piątek, 10. Wrzesień 2010, 00:43 12

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 802

numer członkowski..: 4019

Członek od: 10.03.2009

Witam!

Po pierwsze, należy wykluczyć, że problemem jest grupa piwowarów. Najlepszym sposobem na to jest uruchomienie maszyny bez BG. Jeśli błąd nadal występuje, BG jest najprawdopodobniej w porządku.

Jak uruchomić maszynę bez BG jest tutaj (artykuł ze zdjęciem).

Jeśli problem bez BG nadal istnieje, prawdopodobnie coś jest zepsute na dysku. Słyszałeś ostatnio "huk" w maszynie?
Aby sprawdzić napęd, musisz postępować zgodnie z opisem
...
Powitanie Joranza

Gast_Schalker

Niedziela, 19. Wrzesień 2010, 11:24 11

Unregistered

Witam,

Mam też ten sam problem, że po wyczyszczeniu BG mam komunikat o błędzie na wyświetlaczu: Przerwać - Oczyścić grupę zaparzającą - Wyłączyć urządzenie.

Sprawdziłem wszystko i myślę, że wszystko działa dobrze, więc żadnych dziwnych odgłosów i nadal mam ten komunikat o błędzie.

Mam nadzieję, że sprowadzę tu pomoc.

Podziękowania

Joranz

Niedziela, 19. Wrzesień 2010, 11:46 11

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 802

numer członkowski..: 4019

Członek od: 10.03.2009

Witam!

Co dokładnie sprawdziłeś? Czy maszyna
pracuje
bez BG?

Jak dokładnie

wyczyściłeś

BG

?
Pozdrowienia Joranz

Guest

Niedziela, 19. Wrzesień 2010, 13:02 01

Unregistered

Witam,

Wyciągnąłem BG, włożyłem z powrotem pojemnik z wytłokami, a następnie odsunąłem 2 małe dźwignie do tyłu i włączyłem kość. Widziałem, że sanie raz się podniosły i znów pobiegły z powrotem, ale nie było wody.

Włożyłem wszystko z powrotem, a na wyświetlaczu nadal pojawia się "Cancel" i że powinienem wyczyścić BG.

Gast_Schalker

Niedziela, 19. Wrzesień 2010, 13:06 01

Unregistered

Oh, sprzątałem BG pod letnią, bieżącą wodą, nie ufam sobie, że zdemontuję BG.

Joranz

Poniedziałek, 20. Wrzesień 2010, 12:22 12

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 802

numer członkowski..: 4019

Członek od: 10.03.2009

Zgodnie z tym maszyna pracuje bezawaryjnie bez BG? Jeśli tak, to BG jest uszkodzone lub tylko bardzo sztywne.
W celu umożliwienia pracy BG można przeczytać niniejszą instrukcję konserwacji. Ponieważ
prawdopodobnie nie masz pod ręką żadnego smaru silikonowego, możesz użyć masła do testów.
Jeżeli
BG nie może być uruchomiony, należy go zdemontować. Instrukcje można znaleźć tutaj.
Powitanie Joranza

Gast_Schalker

Poniedziałek, 20. Wrzesień 2010, 13:50 01

Unregistered

Myślę, że znalazłem błąd, to nie był BG, ale napęd wrzeciona, widziałem dzisiaj, że plastik na napędzie jest zepsuty, tak że sanie nie mogą poruszać BG w przód i w tył.

Teraz moje pytanie:

Gdzie mogę dostać napęd wrzecionowy i czy jest do niego pomoc montażowa.

Wielkie dzięki.

Joranz

Środa, 22. Wrzesień 2010, 09:10 09

*

Eksperci

Grupa: Mitglieder

Składki: 802

numer członkowski..: 4019

Członek od: 10.03.2009

Witam!

Dla części zamiennych odsyłam ponownie do drugiego linku z mojej pierwszej korespondencji. Jest w nim również kilka ważnych informacji (na samym końcu wątku).
Jeśli trzeba będzie wymienić również przyłącze wody, może warto skorzystać z tego. Ale wtedy
trzeba zmienić krzywkę blokującą aktualnego przyłącza wody - to znaczy, że krzywka blokująca musi być jeszcze w porządku. Pomoc w instalacji można znaleźć tutaj. To jest
Melitta, ale jest w dużej mierze identyczna w budowie
.
Powitanie Joranza

Guest

Poniedziałek, 04. Kwiecień 2011, 16:00 04

Unregistered

Witaj Joranz,

Pomagałeś mi już wcześniej i mam nadzieję, że możesz mi pomóc teraz. Mam ten sam problem, co opisany powyżej. Niestety, mogę wykluczyć zepsute silniki. BG jest również czyszczona i pracuje bez zakłóceń. Kiedy włączam maszynę bez osłony, widzę, jak wózek porusza się do przodu i do tyłu. Wygląda na to, że wszystko jest w porządku, dopóki nie zostanie zatrzymane po procesie szlifowania z nutą Clean BG. Tłok prasy jest popychany do przodu, ale nie ma w nim proszku do kawy. Zmielona kawa kończy się w pojemniku na dole. Zaczęło się podstępnie (po 3-4 filiżankach przyszła wiadomość, po wyjęciu BG, opłukaniu i ponownym włożeniu, trwało to dalej i dalej), do dziś rano. Od tego czasu nie jest to już możliwe. Co może być tego powodem?

Dzięki, s-osi

Buckknife

Piątek, 14. Luty 2014, 10:30 10

*

Poidło do kawy

Grupa: Mitglieder

Składki: 1

numer członkowski..: 14772

Członek od: 05.01.2012

Stanowisko jest już starsze, ale jak już będę miał ten sam problem, to będę naciskał, może znajdzie się odpowiedź, która pomoże i mnie. Napęd jest w porządku, wózek ślizgowy również, maszyna pcha tłok do przodu, a następnie komunikat " Czysta zaparzacz " Wyłączyć maszynę. Zainstalowałem nowy wózek przesuwny i po jego złożeniu wyciągnąłem 3 filiżanki, ale w pojemniku na wytłoki jest też proszek, który nie został zaparzony, kawa była też trochę cieńsza niż wcześniej.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc

P.S. komunikat pojawia się również BEZ POWAROWARY!

czy może to być spowodowane brakiem smarowania na wózku ślizgowym ?????