Zaawansowane wyszukiwanie

Gaggia Platinium Swing Up - Czujnik wody?

Michael Meier   

Środa, 11. Luty 2009, 16:57 04

Unregistered

Witajcie wszyscy,

Kupiłem Platinium Swing Up i zawsze denerwuję się, że maszyna nie ogłasza na czas, jeśli brakuje wody. Zaparza kawę, a gdy skończy się woda, kawa po prostu się nie napełnia - więc tylko pół filiżanki - ale im mocniejsza :-)

Czy to zjawisko jest znane, czy ktoś tutaj zna lekarstwo? Zawsze irytujące jest sprawdzenie, czy jest w nim wystarczająco dużo wody, zanim wypuścimy kawę.

Witam Michaela

Gregorthom

Środa, 11. Luty 2009, 20:09 08

*

Ekspert

Grupa: Moderatoren

Składki: 2483

numer członkowski..: 312

Członek od: 18.07.2006

Poziom wody jest wykrywany poprzez kontakt z trzciną. W zbiorniku jest pływak. Jeśli opadnie do określonego poziomu, zostanie uruchomiony styk i zostanie wydany komunikat "Water empty" (przez wyświetlacz lub lampki, w zależności od urządzenia).
Teraz mamy następujący przypadek: Kontakt Redda nie uruchamia się jeszcze tylko, kawa jest wyciągana. Teraz po pierwszym ml kawy kontakt trzciny uruchamia się, proces jest zatrzymany, ponieważ pompa nie
może pracować na sucho.
Jest to więc raczej techniczny "słaby punkt", pomaga tylko własna kontrola, albo codziennie rano po prostu napełnij zbiornik świeżą wodą
. PozdrowieniaGregor



--------------------
VA-Werdegang: Jura E75 06.2006-10.2006 >>> Jura S9 Avantgarde 10.2006-07.2007 >>> 08.2007-04.2008: DeLonghi PrimaDonna
ST-Werdegang: Gaggia Evolution mit Demoka M-203 10.2007-01.2009 >>> Arte di Poccino Bar (ST+Mühle) seit 01.2009 >>> 03.2009 La Spaziale Mini Vivaldi II + Eureka MCI/T

Michael Meier

Czwartek, 12. Luty 2009, 16:50 04

Unregistered

Witaj, Gregor,

Dzięki za informację. Ale z innymi maszynami działa to świetnie i zazwyczaj w zbiorniku pozostaje jeszcze trochę wody - więc wystarczyłoby tylko na kawę.

Jestem zaskoczony, że Gaggia jest taka. Ani z Saeco, ani z Jurą nie miałem do tej pory takiego problemu.

Możemy zrobić trochę "strojenia"?

LG

Michael

Kein Sensor !

Poniedziałek, 02. Marzec 2009, 10:37 10

Unregistered

Witajcie wszyscy,

po ponownym sprawdzeniu maszyny zauważyłem, że w zbiorniku na wodę nie ma czujnika... Wiem to z Saeco, gdzie mały magnes unosi się w środku. Ale nie ma nic w Gaggii... ??

Teraz jestem trochę zdezorientowany, bo nie mam pojęcia, jak to zmienić czy poprawić, że on raczej płacze, gdy nie ma już wody.

Czy ktoś wie o tym więcej?

LGMike